امروز : جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴

تبلیغات ثابت

مشاوره آنلاین رایگان خانواده

دسته: ازدواج
تاریخ انتشار : ۱۰ - دی - ۱۳۹۲

مشاوره آنلاین 

moshavereh مشاوره آنلاین رایگان خانواده

در این قسمت شما می توانید مشکلات خانوادگی ، زناشویی ، ازدواج و یا هر سوال دیگر خود را بیان کنید و از مشاوره کارشناسان بهره مند شوید. برای اینکه شما بتوانید راحت مشکلات خود را بیان کنید با اسم مستعار مشکل خود را در قسمت نظرات بیان کنید و مشاوره خود را در حدود ۲۴ الی ۷۲ ساعت بعد دریافت نمایید.

نکته :  ازآنجایی که مشاوره با دکتر فقط به عنوان مشورت صورت می گیرد . تصمیم نهایی به عهده خودتان است و توصیه های دکتر  فقط جنبه راهنمایی دارد. و هیچ مسئولیتی متوجه سایت و مشاوران نمی باشد

افرادی که نمی خواهند مشاوره شان در سایت نشان داده شود در قسمت نظرات ایمیل خود را قرار دهند و این مورد را متذکر شوند.

توجه : از آنجائیکه خدمات مشاوره همراه با هزینه است و هزینه هر مشاوره به مشاوران پرداخت می شود لطفا برای ادامه خدمات و ادامه همکاری با مشاوران ، مبلغ دلخواه حق مشاوره خود را از طریق فرم زیر واریز نمایید .

امکان جدید : به زودی یک شماره تماس برای ارتباط با مشاور خانواده قرار داده خواهد شد. 

با سپاس مدیریت سایت

پرداخت از طریق درگاه جهان پی و بانک ملت

 


نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
شماره تلفن
مبلغ به تومان
توضیحات

وبگردی

88 پاسخ به “مشاوره آنلاین رایگان خانواده”

 1. با سلام مجدد
  آن اقا به همراه خانواده شان برای صحبت در مورد مهریه آمدند. خانواده ای بسیار منطقی و مهربان به نظر می رسند. اما اعتقاد دارد که باید مهریه در حد توان مرد باشد و می گوید من بیشتر از ۱۴ تا در توانم نیست که پرداخت کنم . و می گوید من تا به حال پاک زندگی کرده ام و قلبم را مهریه همسرم می کنم که از همه چیز مهم تر است. چندین بار بیان کردند که من حاضرم از خورد و خوراک و لباس خودم بزنم اما همسر و خانواده ام در آسایش باشند. گفتند من سعی کردم خانه شخصی (ویلایی) تهیه کنم که حتی همسرم سختی آپارتمان نشینی را نکشد و هیچ بخشی از منزلی که در آن زندگی می کند را با کسی شریک نباشد. خانواده ایشان هم اذعان می کنند که ایشان فردی بسیار خانواده دوست، مهربان، کاری، با گذشت و… است . از محل کار ایشان هم که سوال کردیم می گویند در این ۷-۸ سال فقط خوبی از او دیده اند و می گویند از ۲۰ به او ۲۰ می دهند. خانواده من مطرح کردند که همراه ۱۴ سکه، نیمی از خانه شخصی که دارید به نام همسرتان کنید که ایشان گفت رهن بانک است و الا مانعی نداشت . در کل خانواده من ایشان را قابل قبول می دانند اما باز هم تحقیق و صحبت خواهیم کرد اما مساله اصلی من این است که آنها با اینکه نشان می دهند که خیلی خواستار این وصلت هستند و بیان می کنند که خانواده ما برای ایشان خیلی ارزشمند است اما بر روی اعتقاد خود ایستاده اند که مهریه باید ۱۴ سکه باشد. به نظرتان چکاری می توانم بکنم که بتوانم آینده خود را تضمین کنم ؟؟؟
  ———————
  پاسخ : درود بر شما
  ببینید بنده در مراجعه کنندگانم کسانی هستند که مهریه شان یه شاخه گل بوده است و همچنان در آرامش زندگی می کنند . بنده نمی گویم حتما مهریه بالا باشد مگر ، شما شناخت کافی نداشته باشید
  ایشان در خانه خودشان خواهری نداشته اند که مهریه شان بالا باشد ؟
  اگر خواستید مهریه را ۱۴ سکه قبول کنید به نظر بنده در صورت امکان زمین یا خانه یا …. چیزی را به اسم شما کنند .
  و در آخر همه چیز را به خدا بسپارید و توکل کنید . انشالله
  موفق و سربلند باشید
  سوالی بود در خدمتم

 2. با سلام و خسته نباشید.
  و با نشکر از این کار زیبا و خداپسندانتون.
  من دختری ۲۷ ساله هستم کارمند و فوق لیسانس هستم و از شان اجتماعی قابل قبولی برخوردارم. خواستگاری ۳۴ ساله دارم که دوبار با ایشان صحبت کردم، فوق لیسانس (هر دو از بهترین دانشگاه شهر مدرک داریم)کارمند رسمی بانک و دارای خانه و ماشین است. در طی صحبت هایش اینطور نشان می دهد که خیلی با خدا و باایمان است و م یگوید من در زندگی راه و روش پیامبر و ائمه را پیش می گیرم. از ساده زیستی گرفته تا خدمت به خانواده و کمک به همسر در خانه و… و هم خود و هم خانواده اش اظهار می کنندکه خیلی خانواده دوست و مهربان است. اما مساله ای که جود دارد این است که بعد از دوبار صحبت کردند به راوی گفتند که از ما بپرسند که آیا برای مهریه ۱۴ سکه را قبول می کنیم که بیایند و الا همه چی تمام…..گفتند که مهریه را چون باید بدهند باید داشته باشند و گرنه در بقیه موارد بعدها چیزهای دیگری که بخرند به نام همسرشان می کنند.در حالی که در خانواده ما مهریه ها اغلب ۵۰۰ تا ۳۰۰ سکه استو آنهایی که از لحاظ وضع مالی و تحصیلی پایین هستند ۲۰۰ سکه می کنند. من هم همیشه می خواستم که مهریه ام ۵۰۰ سکه باشد. البته در خانواده ما سابقه نداشته کسی مهریه اش را بگیردو فقط چیزی است که روی کاغذ آورده می شود.
  ایشان در ۱۶ روزگی مادر خود را از دست داده اند و پس از آن پدرشان ازدواج کرده است و ایشان را مادر بزرگ مادریشان بزرگ کرده است و حتی نام خانوادگی مادرشان را برایشان گذاشته اند و تا مدت ها این ماجرا را نمی دانسته و گمان می کرده که خاله ها و دایی هایش خواهر و برادرشان هستند. این مورد می تواند در آینده مشکلاتی را به همراه داشته باشد؟؟؟؟

  در مورد مهریه چه کنم؟؟۱۴ عدد خیلی کم است.آیا به نظر شما این طور بیان این مساله بی احترامی به ما نیست؟؟ یعنی برای مسائل دیگر اهمیت آنچنانی قائل نشدندو همه چیز را با وزنه پول می سنجند.

  لطفا راهنمایی کنید که با این مساله چه کنم؟؟؟؟؟

  با تشکر
  —————————–
  پاسخ :
  دورد فراوان خدمت شما دوست محترم
  قبل از شروع حرف هایم خدمتتان بگویم . مردانی که پس از ۳۲ سالگی به خواستگاری می روند بسیار در انتخاب همسر وسواس به خرج می دهند. اما در زندگی آدم های پخته ای هستند.
  برای شناخت کامل نمی توان به چند جلسه صحبت اکتفا کرد و باید به صورت نامحسوس تحقیق خود را انجام دهید . و همچنین با نظرخواهی از ایشان راجب مسائل مختلف (غیرخودتان) تا حدودی خود واقعی این فرد را بدست آورید.
  ایمان به خدا و متعهد و معتقد بودن و از لحاظ مالی تامین بودن بسیار ایده ال است . پس موردی نیست که همین سادگی از آن بگذرید . و همینطور اخلاق خوب و عدم تندخویی .
  اما مهریه
  عدد ۱۴ زمانی انتخاب می شود که وی فرد مورد نظر را از همه لحاظ بشناسد و به آن ایمان داشته باشد . چون مهریه برای زن یک امنیت خاطر در زندگی ایجاد می کند بنابراین
  به صورت معقول شما می توانید ۱۲۴ را مورد هدف قرار دهید . یا ۳۱۳ /
  برای این امر هم بگویید که مهریه را باید بزرگ ترها تعیین کنند و دخالت شما در این امر نوعی بی احترامی به آنها تلقی میشود و خودتان را از این قضیه کنار بکشید .
  دوست خوبم پس از ازدواج بعد ایمان و مال و خانواده …اخلاق بسیار مهم است . هم اخلاق شما و هم اخلاق طرف مقابل . شما نیز چون یک زن هستید باید از اخلاق مهربانانه تر و باگذشت تری برخوردار باشید و همیشه چون آب باشید. که صد البته همسر آینده تان نیز باید این خصوصیات را داشته باشد. عدم تندخویی یعنی اینکه برای هر مسئله کوچک سریعا به اوج عصبانیت نرسید و گذشت و احترام داشته باشید.

  در صورتی که همه چیز مثبت تمام شد اینجا مراجعه کنید تا نکاتی مهم برای چند سال اول زندگی مشترک در اختیارتان قرار دهم. موفق و سربلند باشید

 3. با سلام

  من دختری ۲۸ ساله هستم از ۲۳ سالگی خواستگار راه دادم اما قصد ازدواج نداشتم . اولین خواستگارم شدیدا پیگیر ازدواج با من بود اما من او را اصلا نمی خواستم تا اینکه سر مهریه به هم خورد (بدون هیچ صحبت و تلاشی همه چیز را به هم زد)پس از آن خواستگاران زیادی داشتم اما هر کدام به دلایلی نمی شدهر کدام را که من می خواستم به دلایل نام معلومی دیگر نمی آمدند و هرکدام را که آرزو می کردم دیگر نیایند می آمدند. الان هم همزمان چندتا خواستگار دارم اما گیج شدم. دیگر نمی دانم چه درست است و چه غلط. چه می خواهم و چه نمی خوام . گاهی می خواهم خودم را به همین کسانی که نمی خواهم و آنها می خواهند راضی کنم اما تا وسط راه که می روم دیگر نمی توانم ….دیگران به من می گویند که تو سخت می گیری اما من فکر می کنم که باید همه چیز مطرح شود ، من حتی در مورد خصلت های بدم هم به طرف مقابل توضیح می دهم مثلا به خواستگار اخیرم گفتم که من از اینکه بهم کاری را حکم کنن خوشم نمیاد و حتی آن کار را انجام نخواهم داد و در مقابل خودم هم به کسی کاری را حکم نمی کنم، آنجا خیلی منطقی بود و گفت همه همینطور هستند …….اما او رفت و دیگر نیامد البته این را هم بگویم که این حرف را برای این زدم که در اول حرفهای جلسه سومش با اینکه می دانست من مانتویی هستم گفت همه خانواده من چادری هستند و من هم ترجیحم این ااست که همسرم چادری باشد و من هم که تجربه این را داشتم که خواستگاران دیگرم هم تا مرحله آخر پیش رفتند و بعد خواستند که مرا چادری کنند خواستم که این اتفاق نیافتد ، به همین خاطر این مطلب را عنوان کردم ……لطفا مرا راهنمایی کنید

  ——————
  درود فراوان بر شما دوست محترم
  سخت گیری با حق خواهی بسیار فرق دارد . و علت آمار بالای طلاق در کشور ما متاسفانه عدم شناخت مناسب قبل از ازدواج می باشد.
  ما ازدواج می کنیم تا از یک مکان خوب به یک مکان خوب تر نقل مکان کنیم نه اینکه وارد یک زندگی سرتاسر مشکل و دردسر شویم.
  به خاطر همین باید موارد مهمی را زیر نظر داشته باشیم این موارد همه در یک ردیف قرار دارند و اگر یکی نباشد بودن بقیه هیچ فایده ای ندارد. اول از همه ایمان به خدا و نماز . دوم اخلاق خوب و سازشی و منطقی . سوم خانواده خوب . چهارم تامین مالی مناسب به عبارتی پول . ششم سلامت جسمی مناسب برای تامین همسر. حال شما باید در خواستگارهای خود تمام این موارد را داشته باشید تا دچار یک همسر بد نشوید .
  اخلاق شما کاملا درست هست نباید هیچ چیز را حکم کنند و اصلا خصلت بدی نیست و بسیار خوب است . ولی باید خودتان را کمی سازشی تر کنید و اگر چیزی به صورت حکم گفته شد در درست و غلط بودن آن منطقی تصمیم بگیرید و از شخص گوینده بخواهید دیگر حکم نکند و آنرا به صورت دیگری بیان کند.
  درآخر همه چیز را از خدای مهربان بخواهید که بسیار حلال مشکلات است.
  موفق باشید . سوال دیگری بود در خدمتم

 4. با سلام
  من دختری ۲۸ ساله هستم. آقایی به خواستگاری ام آمده است که ۳۳ سال دارد.هر دو کارشناس ارشد هستیم. و هردو در دانشگاه تدریس می کنیم . اما تفاوت زیادی در خانواده ها داریم. من تک دختر به همراه یک برادر هستم، زندگی متوسطی داریم اما در بکی از بهترین مناطق شهر زندگی می کنیم.پدر و مادرم هر دو جوان، تحصیل کرده و کارمند هستند. اما آن آقا ۹ خواهر و برادر هستند که پدر و مادر خیلی پیری دارد(پدر ایشان از پدر بزرگ من هم بزرگتر است) که نه تحصیلاتی دارند و نه کار دولتی داشتند بلکه مادر خانه دار و پدر دارای کارگاهی بوده است و در منطقه متوسطی از شهر زندگی می کنند. خانواده اش خیلی مهربان و عروس دوست جلوه می کنند اما من خیلی نگرانم از اینکه این رفتارها ظاهری باشد، یا اینکه طرز فکر خود این آقا قدیمی باشد و…. و اینکه آیا این نشانه این است که این دو خانواده هم کفو نیستند؟؟؟
  ————————
  پاسخ :
  دوست عزیز سلام
  با توجه به صحبت های شما باید گفت نمی توان به طور قطع گفت که ایشان و خانواده شان قدیمی باشند و شما را بعد ازدواج مورد ازار قرار دهند.
  برای اینکه به این موارد آگاهی یابید باید تا می توانید راجب مسائل مختلف از ایشان نظر بخواهید نه راجب زندگی خودتان بلکه باید یک ماجرایی را راجب یک زندگی دیگر برای ایشان تعریف کنید و ببینید نظر ایشان راجب این ماجرا چیست ( این ماجرا می تواند ساخته ذهن خودتان باشد و یا واقعی ، اما باید راجب معیارهای مورد نظر شما باشد. . این روش برای اینکه تا حدودی به طرز تفکر وی پی ببرید موثر خواهد بود. روش دیگر شناخت خود وی است که متاسفانه در ایران در دوره شناخت قبل عقد نمی توان به راحتی فرد مورد نظر را شناخت چون هر دو طرف خود واقعیشان را نشان نمی دهند . اما باز هم بی تاثیر نیست. و روش اخر تحقیق از دوستان و همسایگان وی و زیر نظر گرفتن زندگی خواهر و برادرهای ازدواج کرده وی است.
  اخلاق و ایمان و درامد کافی و بالا را حتما ملاک قرار دهید
  و اما یادتان باشد اگر خانواده همسر از خانواده هایی باشد که در امور شما دخالت می کند باید همیشه از محل زندگی خانواده دورتر زندگی کنید . چه خانواده شوهر و چه خودتان .
  در ازدواج و انتخاب همسر به هیچ عنوان هیچ مورد اساسی را به امید درست شدن در آینده رها نکنید
  موفق باشید

 5. سلام.از اینکه رسیدگی می کنید بسیار ممنونم…من پسری ۲۰ ساله هستم که پدرم وقتی ۹ سال داشتم عمرشون رو دادن به شما…تا سن ۱۷ سالگی با مادر و خواهرم زندگی کردم…و حالا خواهرم ۳سال است که ازدواج کرده…من از اوایل دوره راهنمایی متوجه حسی شبیه حس پوچی در خودم شدم…این حس به خاطر عواملی مثل : عقیده متفاوت در مسائل روزمرگی با دوستان،رابطه بسیار محدود و کم با اقوام،گوش دادن به موزیک ها غمناک که از کودکی باهام بوده و موارد دیگر ،شدید تر شد…در شرایط فعلی حس می کنم خیلی احساسی شدم و درمقابل کوچک ترین موضوعی که قانونمند نباشه جبه گیری می کنم…در مجموع منظورم اینه که در یک جمع صحبت مشترکی معمولا با کسی ندارم…
  در حال حاضر من دانشجوی برق یکی از دانشگاه های خوب کشورم….سربازی معاف شدم و از نظر مالی با وجود کمترین اهمیتش مشکلی ندارم…
  حال برای بهتر شدن و به اوج رسیدن و اینکه کسی کمک کنه بهم که باهاش به موفقیت برسم … یعنی شرایط خوبی با حضورش داشته باشم تا بتونم مدام تلاش کنم و بیاموزم و روز به روز کامل تر شوم…
  مسلما تنها راه ازدواج هست…من دخترعمویی هم سن خودم دارم که از برخورد و صحبت هاش و رفتارش حسی رو بهم القا میکنه که فکر می کنم مورد مناسبی باشه…ایشون دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی دولتی هستند…در ضمن خودم از دوران بچگی تا امروز بسیار بهش علاقه دارم و دوستش میدارم(زیاد)…
  تا جایی که ظرفیت داشتم مشکلاتی رو سنجیدم…
  مخالفتی که این وسط هست تنها ممکنه از طرف خواهرم باشه…ایشون از عموم چند رفتار نامناسب دیده …
  بقیه افراد فکر نمی کنم مشکلی داشته باشن…
  من از طریق پیام دادن به دخترعموم حسم رو گفتم…ایشون چندین بار گفتن اصلا از این سوال خوششونن میاد…من بهش حق دادم…
  بعد از چند ماه و رد کردن سه چهار تا خواستگار به من گفتن چیز بدی از شما ندیدم و تصمیم گیری در مورد من رو به خوندواشون سپردن…زن عموم بسیار با من خوبه…و حتی بحث هایی زیر گوشی بین مادرم و ایشون رد و بدل شده…
  در این میان خواستم شما راهنمایی کنید که برای شرایط من ازدواج امر درستیه؟مشکلات احتمالی رو بیان کنید و…
  فقط خواهش می کنم جامع باشد…بسیار ممنون از شما

  ————————

  پاسخ :
  سلام دوست عزیزم
  ازدواج ! به طور قطع ازدواج میکنیم که بهتر و خوشحال تر و به زندگی امیدوار تر و … باشیم . اما ازدواج خوب / شرایط شما شرایط بسیاری از جوان های امروزی ماست . اما چه کار باید کرد ؟ اگر خوب متوجه حرف های شما شده باشم شما می خواهید با ازدواج به مشکلات روحی خودتون پایان بدین یا اینکه کمش کنید . اما شاید ازدواج بتونه کمکتون کنه اما نه قطعی و کامل . چرا؟
  اول اینکه زندگی با یک نفر دیگه و جنس مخالف حساسیت ها و ریزه کاری های خودش رو داره و در صورتی که هر دوی شما داری اخلاق خوب ، عدم تند خویی و عصبانیت ، صداقت ، عدم افسردگی دائمی و خوشرویی و عدم ریاست طلبی باشید زندگی بسیار شیرین میشه و البته از لحاظ مالی گفتید مشکلی ندارید چون در زندگی امروزی حفظ کننده خوشبختی بعد خدا ، پول هست . دو روحیه ی قوی و خوب تو زندگی میتونه هر مشکلی رو حل کنه ولی یک نفر هر چقدر هم که قوی باشه نمیتونه.
  اما اگر خلاف اینها باشه در زندگی نتونید به تفاهم لازم برسید مشکلات شخصی شما دوچندان میشه و از داخل نابودتون میکنه .
  پس تمام شرایط رو بسنجید و کامل همدیگرو بشناسید چون در صورت شناخت کامل بهترین تصمیم رو میگیرید

  موفق باشید و سوالی بود در خدمتم

 6. با سلام تقریبا یک ماهی میشه با یه پسری از طریق واسطه آشنا شدم و اومدن خاستگاری وقرار شده که ما با هم آشنا بشیم تقریبا در همه مسایل با هم تفاهم داریم وسر یک مسئله من نگرانم واینکه به پدرشون خرجی میدن تا زمانی که بازنشست بشه و میگه که ۲سال دیگه بازنشست میشه و نگرانی من اینه که بعدن در زندگی مشترکمون نیازهای زندگی پدر و مادرشو بر زندگی خودمون الویت قرار بده و ما دچار مشکل بشیم و واقعا نمیدونم این قضییه رو چطور حل کنم و ایشون خودشون میگن که مشکل مالی ندارم وبه من اعتماد کن و همیشه انطور نمیمونه

  پاسخ :
  سلام دوست عزیز. در حالت کلی خدمت شما عرض کنم
  مردی که به پدر و مادر خودش اهمیت بده مردی مسئولیت پذیر و قابل اطمینان هست / پس نگران نباشید . به طور کل در زندگی و ازدواج شما این مسئله ای نیست که فکر شما را خراب کند به شرط این که همسرتان کار ثابت و درامد خوبی داشته باشد. در ضمن اگر با پدر و مادر همسرتان در یک آپارتمان یا خانه زندگی نکنید هیچ مشکل احتمالی هم وجود ندارد.
  فقط به این موارد برای ازدواج اهمیت دهید
  اخلاق ، درامد کافی و ثابت ، صداقت ، خانواده خوب و مواردی از این قبیل
  موقف و سربلند باشید

 7. سلام برادری ۳۳ دارم که حدود سه سال براش خواستگاری رفتیم از نظز قیافه شغل تحصیلات تقریبا بالاست منتها خیلی ریز بینه به دلیل اینکه تو فامیل ازدواجای شکست خورده زیاد داشتیم.الان با دختری اشنا شده که از نظر خانوادگی به ما می خورن جلسه اول که دیدش خوشش اومد از اونجایی که پدرش قدیمیه نمیذاره بیرون بیاد مبادا کسی با برادر من ببینتش منتها قبل عقد که دادادشم باهاش رفت بیرون گفت قدش کوتاست دندوناش همه خراب. زد تو ذوقش حالا میگه حسی بهش ندارم یعنی ۵۰-۵۰ ولی منطقم میگه چون سه سال پیدا نشده دختری و هم اینکه سنش بالاست مجبورم با همین ازدواج کنم خواستم کمکن کنید؟با سپاس فراوان

  ———————-
  پاسخ : سلام
  دوست عزیزم تا به حال به خودتون فکر کردید هدف از ازدواج چیست ؟ هدف فقط مزدوج شدن هست یا ورود به یک زندگی بهتر و خوشبخت شدن؟ بر هیچ کس پوشیده نیست که یک ازدواج موفق بسیار سازنده و مناسب است ولی به همان اندازه ازدواج با فرد نامناسب زندگی را بدتر و نا متعادل میکند. پس ازدواج باید بر پایه عقل و انتخاب درست باشد . حال ببینید برادر شما چگونه فردی است ؟ اگر فردی باشد که این بخواهد بعد از ازدواج به همسرش نقاط ضعفش را مداوم گوشزد کند و به عبارتی یکسره گیر بدهد این ازدواج محکوم به شکست است ولی اگر نه در کنار همسرش در صدد حل آنها بر میآید که جای امیدواری است. در ضمن باید همسر انتخابی طوری باشد که بعد از ازدواج وی را خسته و از خود زده ، نکند . بردار شما تا حدودی حس خودبینی دارد و خودش را تا حدودی بالاتر از دیگران می بیند و این اصلا خوب نیست . همانقدر که او در زندگی بعد ازدواج حق دارد همسر آینده اش نیز حق دارد . حال که وی دختری را انتخاب کرده است و اول آشنایی می گوید دیگر به وی حسی ندارد و از قد و دندان های وی زده شده است بهتر است بیشتر فکر کند و به این خاطر که ممکن است دختر دیگری برای ازدواج پیدا نشود . خود را مجبور به ازدواج نکند . چون این ازدواج از شروع نیمش شکست خورده است . بهتر است وی موارد مهمی که از همسر آینده اش را انتظار دارد را روی کاغذ یاداشت کند و بعد از خودش شک و تردید را دور کند و سپس بدنبال همسر مناسب باشد . و شما نیز در انتخاب همسر به وی کمک کنید.
  موفق باشید
  مشاوره از دکتر پری محمدی زاده

 8. سلام. من با اقایی دوست هستم که متولد ۱۳۷۰ و من خودم متولد ۱۳۶۱ هستم. به نظر من ایشون به نسبت سنش تجربش خیلی بیشتره. و من هم ادمهای زیادی تو زندگیم نبودن. ایشون عاشق من شدن در حدی که مریض شدن و حتی ارامش خونشون هم بهم ریختن.البته سنشو به من دروغ گفته بود و بعد از گفتنش من مخالفت کردم. اما همچنان پیگیر من هستن .من دوسش دارم خیلی اما علاقم بیشتر به خاطر محبتا و اذیتایی که شد و بهم ابراز علاقه کرد. میدونم که واقعا دوسم داره و پسر فوق العاده سالمیه.خانوادش شدیدا مخالف بودن اما حالا که دوست داشتنشو دیدن گفتن حمایتت میکنیم . اینقدر به من علاقه مند شده که میگه یک دست و پامو مهرت میکنم.حاضرم هر کاری بکنم به دستت بیارم.من ازتون میخوام کمکم کنین که باید چیکار کنم.به نظرتون میتونه این زندگی موفق باشه. در ضمن من ۹ سال پیش یک عقد ناموفق به خاطر پارانویی بودن همسرم داشتم. خواهش میکنم راهنماییم کنین.
  ———————-
  پاسخ :
  با سلام

  سن ازدواج و فاصله سنی مناسب میان زن و مرد یکی از عوامل مهمی است که رضایت از زندگی مشترک را تحت الشعاع قرار می دهد. متخصصین امر ازدواج معتقدند که اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین ۳ تا ۷ سال) از زن بزرگتر باشد؛ از نظر عقلی، فیزیکی، تجربی، جنسی، هیجانات روانی و رفتارهای اجتماعی ـ اخلاقی نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ تر می شوند.

  همین امر موجب افزایش تفاهم و کاهش اختلافات و درگیری ها در زندگی زناشویی ‌شان می شود. با همه این تفاسیر آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزایش می باشد ازدواج هایی است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر است. افرادی که به چنین ازدواچ هایی رو می آورند معمولاً بر این باورند که سن امری شناسنامه ای بوده و هیچ تاثیری بر زندگی مشترک و موفقیت یا عدم موفقیت در آن ندارد. از دید این افراد موفقیت در زندگی مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل می شود و این امور هیچ ربطی به سن و سال ندارند.

  در حالی که گمان این افراد صددر صد اشتباه است. حتماً می پرسید چرا؟

  همانگونه که قبلاً اشاره شد تناسب سنی دختر و پسر با یکدیگر یکی از عوامل ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دوست. هر چقدر این فاصله سنی بیشتر و بیشتر شود میزان تفاهم میان زن و مرد کمتر می شود. چه برسد به اینکه تفاوت سنی از طرف دختر خانم باشد یعنی سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر باشد. البته در این امر نیز مثل اصول و امور دیگر استثناهایی وجود دارد. یعنی ممکن است در اطراف شما چنین ازدواجی اتفاق افتاده باشد و طرفین هم از زندگی شان راضی باشند ولی به صرف این چند مورد نمی تواند ریسک کرد. شاید شما نتوانید مانند آنها درست انتخاب کنید و خوشبخت شوند.

  چرا پسر باید از دختر بزرگتر باشد؟ زیرا

  – دختر خانم ها به طور میانگین ۲ الی ۳ سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ جسمی و جنسی و رشد عقلی، فکری، عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و… می رسند، به همین دلیل زودتر از آقا پسرها به پختگی های لازم برای زندگی مشترک دست می یابند.

  – همانگونه که دخترها زودتر به بلوغ جنسی می رسند از آن طرف هم،‌ نیازهای جنسی شان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می شوند. حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً مصادف می شود با دوران گرمی و هیجان مرد و همین امر ستون های زندگی مشترک شان را متلاشی می کند.

  – خانم ها به علت زایمان، زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می دهند. در نتیجه اختلاف سن مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می ‌شود.
  زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می کند. همین امر باعث ایجاد حس کودکی در مرد و سپس خشم و عصبانیت در وی می گردد

  برخی از مشکلاتی که به دلیل بزرگ بودن زن از مرد در زندگی زناشویی حاصل می گردد

  – نقش زن و شوهری جای خود را به نقش «والد و فرزندی» می دهد.

  زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می کند. همین امر باعث ایجاد حس کودکی در مرد و سپس خشم و عصبانیت در وی می گردد.

  -زن برای اینکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادی و غیر مادی جلوگیری نماید مدام وی را کنترل می کند. کنترل دائم مرد نیز باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشویی شان می شود.

  -وقتی زن وارد دوره میانسالی می شود طبیعتاً دچار سردی در مسائل جنسی می شود.

  – زن برای پایداری زندگی و رضایت همسرش باید اقدام به امور و کارهایی نماید که مربوط به سن واقعی اش نبوده و برای جوانترهاست. ادامه این روند و بازی پس از مدتی زن را خسته می کند.

  -و …

  توجه: نکات هشدار دهنده ای که در بالا قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، کم بودن فاصله سنی شان و … تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترک دارد.
  در آخر بهتر است تمام جوانبی که ذکر شد را بررسی نمایید . و بهترین تصمیم را بگیرید و فقط از عقل خود کمک بگیرید و با دیگران مشورت کنید در ضمن قابل ذکر است عشق و علاقه در قبل ازدواج بسیار شدید و گول زننده است
  موفق باشید
  مشاوره توسط خانم دکتر اشرفی نژاد

 9. سلام خسه نباشید ببخشید من پسری ۱۵ ساله هستم ک دختری ۱۳ ساله رو دوست دارم ویکی از اقوام ماست…حالا من واقعا میخامش برای یک عمر زندگی وخودمم میخامهم برای همیشه برم خارج از کشور حالا نمیدونم چیکار کنم میترسم اگه الان چیزی نگم ک بزرگ تر بشه شاید با پسری دیگر دوست شود وارتباط برقرار کند ولی اگه به خانواده ی خود اطلاع دهم نیز میگویند سنت کم است حالا نمیدانم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

  ———————
  پاسخ :
  سلام
  دوست عزیزم اینکه شما این دختر خانم را دوست دارید مشکلی نیست ولی باید به این نکته توجه کنید که شما برای ازدواج باید مدت زیادی با وی دوست بمانید که این مدت طولانی ممکنه مشکلساز بشه براتون. در ضمن باید ببینید این دختر خانم هم از شما خوشش میاد یا نه . و از اونجایی که سن جفت شما کم هست ممنه تصمیماتتون در اینده دچار تغییر بشه . پس بهتره با مادرتون و یا یک بزرگتر معتمد در خانواده مشورت کنید و بهترین تصمیم رو بگیرید. و در نهایت با این دختر صحبت کنید
  موفق باشید

 10. سلام خانم دکتر عزیز خسته نباشید واقعا از راهنمایی هاتون ممنون خیلی بهم کمک کردید.یه چیزی فکرمو چند وقته مشغول کرده بیزحمت در این مورد هم کمکم کنید.راستش من و همسرم خیلی هم را دوست داشتیم و داریم و باعشق به هم رسیدیم علاوه بران فامیل هم هستیم.یه چندروزی میشه شوهرم از انجایی که بسیار مسئولیت پذیر و کاری ست بدلیل شلوغی کار ودرگیری فکر اصلا به من توجهی نداره و مثل گذشته اهمیت نمیده خدمت شما عرض کنم که من حدود ۹ ماه میشه که رفتم خونه خودم و این مسئله حدود یک ماهه واقعا من رو اذیت میکنه چندبار هم بهش گفتم چه با گریه و چه با خوش زبونی باز دوروز درست میشه ولی باز روز از نو روزی از نو مشغله کار دوباره همون جوریش میکنه چون روزهای اول خیلی بهم اهمیت میداد و محبت میکرد الان واقعا برام سخت شده .لطفا کمکم کنید که دوباره علاوه بر مشغله فکری که همه دارن مثل سابق بشه و فقط کارش نشه زندگیش.من رو هم ببینه؟ممنونم
  ———————–
  پاسخ :
  سلام دوست عزیزم.
  در زندگی واقعی (بعد از ازدواج) شما ممکنه تصورات دیگه ای از زندگی داشتید اما باید بدونید زندگی واقعی امروزی همینه . و خیلی ها با این مشکلات سر و کله میزنند.و برای شما برای اینکه به یک ثبات نسبی در زندگی برسید و بتونید با شرایط جدید و کنار گذاشتن استرس ها و مشکلات این چنینی زندگی بهتری رو تجربه کنید باید حداقل یک سال از عمر زندگی مشترکتون بگذره. هم برای برای شما و هم برای همسرتان. شغل متاسفانه رابطه مستقیمی با زندگی داره و اینکه میگن کار از زندگی جدا هست بیشتر یک شعاره تا یک عمل. بهتره همسر شما در محل کارش تنش ها و استرس ها و گرفتاری هاش رو کمتر کنه چون تا زمانی که مشکلات فکری در محل کارش زیاد باشه همیشه همراه با استرس و گرفتاری فکری قدم به خونه میزاره. شما هم به هیچ عنوان از ایشون نخواهید که به این مشکلات فکر نکنه بلکه سعی کنید این مشکلات و گرفتاری ها رو گوش کنید و خودتون رو کنارش قرار بدین و بهش مستقیم نگید من رو نمیبینی و … چون همسرتون داره برای شما و خودش و در اخر برای زندگیتون زحمت می کشه ( مثل شما )و از رفتارش مشخصه که همچنان شما رو دوست داره و عاشق شماست و این حرف میتونه تمام نیروش رو بگیره و احساس گناه کنه در صورتی که فقط یک مقدار کار و گرفتاری این دوست داشتن رو به نظر شما کمرنگ کرده . اون همچنان به شما اهمیت میده اما این رو باید قبول کنید که طبیعت زندگی همینه و دوران عقد و روزهای اول زندگی تموم شد و شرایط جدید و روزهای قشنگ دیگه ای در پیش روتون هست.
  موفق باشد

  دوست عزیزم در آخر پیشنهاد میکنم لینک زیر رو مطالعه نمائید که میتونه نکاتی براتون به همراه داشته باشه
  زندگی گرم تر

 11. سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم از خدمتتون
  من و دوستم ۴ساله با هم هستیم خیلی دوستش دارم ولی اوایل اون منو دوست نداشت یعنی واسه ازدواج نبود و در مدت دوستیمون خواستگاری رفته و نشده حالا ب من پیشنهاذ ازدواح داده.نمیذونم چیکار کنم ذوستش ذارم ولی بعد اون خواستگاری ها و اینکه میگفت تو برای ازدواج ب ذلم نمیشینی تردید دارم ک وقتی ازدواج کردیم ولم کنه ولی الان عوض شده همش ابراز علاقه میکنه منم خیلیییییییییییییی دوسش دارم چیکار کنم؟؟؟؟/

  —————-
  با سلام .
  لطفا همیشه سن شما و طرف مقابل رو ذکر کنید .
  دوست عزیز در ایجاد ازدواج عشق خیلی نقش داره اما در ادامه زندگی و خوشبخت بودن خیلی کمرنگ میشه. چیزهایی که در خوشبختیتون مهم هست این موارده :
  اول اخلاق دوم اخلاق سوم پول چهارم خانواده پنجم تفاهم ششم خائن نبودن هفتم تعهد و ….
  حالا شما بهتره این موارد رو در طرف مقابلتون بررسی کنید .
  و این نکته که قبلا شما رو برای ازدواج نمیخواسته و الان میخواد . موردی نیست که ازش بترسید پس عقلانی فکر کنید و احساس رو زیاد دخیل نکنید. چون ازدواج به هیچ عنوان امر ساده ای نیست . از خدای مهربون هم کمک بخواین که شما رو در انتخابتون کمک کنه. اما به این منظور نباشه که خدا خودش درست میکنه !! چون خداوند به شما عقل و درک داده تا تصمیم درست رو بگیرید
  موفق باشید

 12. سلام مجدد.منظورم از خاوری یعنی چشم ها و حالت صورت آنها شبیه انسان های آسیای شرقی هستند، مانند انسان های کشورهای چین، کره و… البته ظاهر برای من خیلی مهم نیس اما این مورد برای من چالش برانگیزه.نمی دونم بعدا اگر بچه من شبیه اونا بشه چی؟؟ (البته خود خواستگارم خوش تیپ است، شرایط کاری و مالی قابل قبولی دارد)یا موضع نگران کننده دیگه اینه که:اگه با اینکه گفته درس می خونم؛ نخونه چی؟؟

  ——————-
  پاسخ :
  با سلام
  اینکه فرزند شما شبیه این افراد بشه ، موردی نیست که بتونیم راجبش نظر بدیم چون یک امر ژنتیکیه و از مهارت بنده خارجه . که می تونید از یک متخصص در این حوزه سوال کنید.
  اما ببینید در ازدواج همیشه باید طرف مقابلتون رو کامل بشناسید و متاسفانه این موضوع در ایران فقط در دوران عقد قابل شناسایی هست و در دوران اشنایی و دوستی متاسفانه خیر ! چون افراد خود واقعی شون رو بروز نمیدن و مخفی میکنند. حالا شما از اینکه مطمئن بشید این آقا درسش رو ادامه میده یا نه بهتره شروطی رو ضمن عقد براش تعیین کنید . و البته ایشون رو بررسی کنید از نظر اخلاق ، اراده .
  موفق باشید

 13. دختری ۲۹ ساله هستم که لیسانس زبانم. در حال حاضر خواستگاری دارم ۳۱ ساله با مدرک سیکل و شغل جوشکاری. راستش این آقا خیلی از ملاکهای من فاصله داره . من شاغل هستم و آرزوهای زیادی دارم که فکر میکنم با ازدواج با این آقا تباه میشه چون فکر میکنم کسی که دانشگاه نرفته فکر خیلی بسته ای داره اما من نمیخوام زندانی و محدود بشم. از طرفی هم خجالت میکشم به اطرافیان بگم شوهرم جوشکاره چون دوست ندارم پشت سرم حرف بزنن بگن رفت دانشگاه لیسانس گرفت آخرش هم با یکی ازدواج کرده که سیکله و از طرفی به خاطر سنم تردید دارم که جواب رد بدم. لطفا راهنمایی کنید که تحصیلات و شغل چقدردر زندگی و خوشبختی تأثیر داره؟ ممکنه مشکل ساز بشه؟

  ———————-
  پاسخ :
  خوب ببینید اینکه شما باید با یک نفر ازدواج کنید که از نظر فکری و اجتماعی هم رده باشید. اما اینکه بگیم هر کس که درس نخونده سطح فکرش پایینه اشتباهه. پس اگر شما خواستگار زیادی ندارید بهتره ایشون رو بشناسید و اگر دیدید آدم منطقی و خوش اخلاقی هست بهتره باهاش بیشتر آشنا بشید.
  اما یه نکته می مونه اینکه ایشون از نظر سطح مالی در چه رده ای هستند ؟ روزانه چند ساعت کار میکنن ؟ اینطور نشه که چون شما حقوق بگیر هستید ایشون خونه نشین بشن.
  در کل اگر ایشون از نظر شخصیت اجتماعی و آداب و رفتار با دیگران در سطح بالایی هستند نگران نباشید که کسی تفاوت سطح تحصیلات را ملاک قرار دهد. اما اگر اینطور نباشد بهتر است ازدواج نکنید تا اینکه وارد مشکلات عذاب آور شوید.
  موفق باشید .

 14. سلام من باپسری ۴ ساله که دوستم وخانواده هامونم در جریانن ولی بخاطر اشتباهات و خیانتای قبلا من ینی ۲سال پیش یکم بهم کم اعتماده و زمان عقد و رسمی شدنمون رو به تاخیر میندازه
  چیکارکنم؟ خیلی پسر منطقی و خوبیه ازش مطمعنم گفته بخشیده منو

  ———————–
  پاسخ :
  سلام. دلیل به تاخیر انداختن رو ازشون سوال کنید ببینید چی میگن. بعد اگر دیدید دلیل خاصی نداره صادقانه باهاش صحبت کنید و بگید اگه ممکنه برای عقدمون یک تاریخ دقیق مشخص کنیم البته نه به همین مستقیمی به صورت نرم و با آرامش صحبت کنید..
  در ضمن آیا ایشون اشتباهات قدیم شما را دائم به رختون میکشند ؟ یا خیر. اگر اینطوری باشه که در زندگی به مشکل برمی خورین اما اگر اینجور باشه در زندگی به مشکل بر می خورین/

 15. با سلام.پسری هستم ۳۰ ساله .دختری رو دوست داشتم .ولی شناخت کافی ازش ندارم.به دلیل یه سری مشکلات نتونستم باهاش ازدواج کنم .اون دختر ازدواج کرد.ولی حالا پس از گذشت تقریبا هفت هشت ماه اون دختر داره از نامزدش جدا میشه.اینم بگم که قبلا تمام فکر و ذکرم شده بود اون دختر.ولی وقتی ازدواج کرد تا حدودی تونستم فراموشش کنم.ولی حالا که داره جدا میشه دوباره همه فکرم مشغول اون شده و دوباره به ازدواج با اون فکر میکنم.الان راحت تر میتونم باهاش ازدواج کنم.ولی چون شناخت کافی ازش ندارم خیلی میترسم این ازدواج به شکست بینجامه.یه مشکل دیگه هم که هست اینه که من یه مشکل جسمی دارم که این مشکلو تا حالا به هیچکس روم نشده بگم و میترسم اگه بهش بگم نتونه باهاش کنار بیاد.لطفا راهنماییم کنید باید چیکار کنم.متشکرم

  ———————
  پاسخ :
  اگر واقعا مطمئنید با اون دختر خوشبخت میشید . بهتره برای خودتون جای پشیمونی نزارین. اول شناخت کافی ازش کسب کنید و بهش مشکلتون رو بگین .اینطوری خیلی بهتره. برای مشکلتون دکتر رفتین ؟
  در خدمتم

 16. سلام من دختری۱۹ساله هستم نزدیک به یک سال و نیم میشه که با پسر همسایمون دوست هستم که خیلیم دوسش دارم قصد اون ازدواجه ولی من تردید
  ————————–
  پاسخ : برای ازدواج فقط دوست داشتن ملاک نیست چون همین دوست داشتن بعد از ازدواج اگر خوب پرورش نیابد تبدیل به تنفر می شود. اگر از نظر مالی و اخلاقی مشکلی ندارید به ازدواج فکر کنید اگرم نه بهتر است به ان فکر نکنید.

 17. من مدت ۲سال با پسری دوست هستم اوایل دوستی همه چیز آروم بود خیلی دوسم داشت اما به گفته خود ایشون این دوست داشتن بعد از مدتی به عادت تبدیل شد و الان فقط بهم حس تعهد و احترام داره وظیفه ک حاضر تا آخر باهام بمونه میگه تو خیلی خوبی و خودت رو برای من ۲ سال صرف کردی و من بهت حس تعهد دارم لازم به ذکر بگم ک ایشون حدود یک سال است که کار خودشون رو از دست دادن و بیشتر وقتا بی حوصلت و میگه که دل و دماغ صحبت کردن نداره اون نگران ک من آره سم ازدواجم بگذره میگه من معلوم نیست کی برم سر کار تا تکلیفمان روشن بشه وازلین ک عمر تورو باخودم هدر بدم عذاب وجدان دارم خاهش میکنم راهنماییتون کنید ماباید چیکار کنیم من خیلی دوسش دارم خیلی ونمیدوتم فراموشش کنم و نمیخام
  وقتی از ایشون دلیل رو پرسیدمبرخی از ایرادات من رو گفت کدبانو شده به مرور علاقم رو به تو کم کنه آیا اگه من ارادتم رو راه کتم ممکنه احساساتم برگرده؟ ما باید چیکارکنم؟

  ———————–
  پاسخ :
  دوست محترم قبل از ازدواج با بعد ازدواج بسیار متفاوت است. عشق و علاقه دیگر مهنای خاصی نداره بلکه پول و اخلاق و اعتقاد روی همه چیز تاثیر داره. پس بهتره عقلانی فکر و انتخاب کنید تا بعد از ازدواج به مشکل برنخورید. ازدواج هدف نیست بلکه زندگی خوب و بدون اعصاب خوردی و مشکلات زیاد هدفه. برای ازدواج باید این ها را حتما در نظر داشته باشید :
  اخلاق ، خانواده ، ایمان و اعتقاد. ریشه. پول و پول

 18. سلام دکتر عزیز واقعا ممنون از راهنمایی هاتون .خواستم بگم من ۵ ماه میشه رفتم خونه شوهرم و در حین رابطه زناشویی با اینکه هم خودم و هم شوهرم تمام تلاشمان را میکنیم تا مرحله پیشنوازی را انجام دهیم ولیبه هیچ عنوان تحریک نمیشم تقریبا یک ماهه اینجوری شدم نمیدونم چیکار کنم و شوهرم بعد یک ساعت خسته میشه و مرحله دخولو انجام میده و درنهایت من لذن نمیبرم حتی در مرحله دخول.شما بگید من چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنید من دارم سرد میشم؟

  ——————–
  پاسخ :
  دوست عزیزم از غذاها و مواردی استفاده کنید که در زنها باعث ایجاد تحریک میشود(طبیعی) اگر چیزی پیدا نکردید بگویید تا مواردی را همینجا ذکر کنم و همچنین همسرتان باید در هنگام نزدیکی یکنواخت برخورد نکند. مکان معاشقه خود را تغییر دهید و در ارامش کامل و بدون هیچ مزاحمتی اینکار را انجام دهید.

 19. من دختری ۲۵ ساله هستم که حدود ۴سال با یکی از هم کلاسی های خود رابطه دوستی داشتم وقرار بود که باهم ازدواج کنیم اما به دلیل سربازی نرفتن و شغل نداشتنش خانواده من قبول نکردن . اما الان ۱ماهی است که یک خواستگار جدید دارم و جوابه مثبت هم دادم ولی فکرم واقعا درگیر شده نمی تونم اون رو فراموش کنم همش نامزدم رو با اون مقایسه می کنم ویادم به خاطرات گدشته میافته چون من واقعا دوستش داشتم اما بدلیل مشکلات مالی اونو رها کردم . دیگه واقعا افسردگی گرفتم . چطورباید گذشته را فراموش کنم وبا نامزدم زندگی خوبی داشته باشم لطفا و خواهشا منو راهنمایی کنیید. ممنون

  ———————–
  پاسخ : دوست عزیز سلام
  بدون مقدمه از شما یک سوال می کنم ؟ شما حاضرید بعد از چند سال بلاتکلیفی و از بین رفتن جوانیتان در یک خانه مستاجری با بی پولی زندگی کنید ؟
  دوست خوبم بهتره واقع بین باشید می گویند در ازدواج حاجت هیچ استخاره نیست ! به نظر شما چرا اینگونه گفته اند ؟
  این را نگفته اند که فکر کنید همه چیز درست می شود و کورکورانه به ازدواج تن بدهید. بلکه علتش این بوده که ازدواج امری نیست که با استخاره بتوان ان را سنجید بلکه باید با عقل خود ان را بسنجید و هیچگونه شبه ای در ان راه ندهید. حال شما با عقل خود تصمیم گرفته اید پس در ان شک نکنید.
  حال چگونه یاد او را فراموش کنید : اول اینکه نمی توان در یک زمان کوتاه ان را به فراموشی بسپارید ، پس بگذارید زمان کار خود را انجام دهد. دوم اینکه او را با همسر خود مقایسه نکنید چون مقایسه دوست پسر و همسر همانند مقایسه پیکان و بنز است. شما همیشه می توانید یک پیکان بخرید اما نمی توانید یک بنز بخرید شما زمانی که در پیکان هستید چندان مراقب ماشین خود نیستید که به جایی برخورد کند یا … ولی در بنز که سالی یک بار ان هم امانتی بنشینید مراقبید ماشین خط برندارد چون برای خودتان نیست ! . یعنی همسر همیشه در دسترس است و شما بیشتر با خوبی ها و بدی های ان در تماس هستید و نتیجه ان می شود که بدی های همسر را با خوبی های دوست پسرتان مقایسه می کنید . پس مقایسه این دو اشتباه است.
  سوم : به طور کلی عشق چیزی نیست که بین مرد و زن عمری طولانی داشته باشد و با علاقه و عادت و دوست داشتن جای خود را عوض می کند. حال شما فکر کنید با عشق تنها با دوست پسر خود سر زندگی رفته باشید بعد از فقط چند ماه بی پولی و بیکاری و مشکلات دیگر عشقتان را چنان کور می کند که متاسفانه دیگر راه برگشتی وجود نداشت جز پشیمانی و تحمل درد و رنج.بعد از خود می پرسیدید ای کاش می توانستم به قبل بازگردم و در انتخاب خود دقت کنم. عشق قبلی شما همانند یک پرده تیره و تار است که جلوی حقیقت را مقابل دلتان گرفته است پس ان را پاره کنید و قدرتمند حقایق را ببینید .پس از اینکه این را اشتباه را نرفته اید خوشحال باشید. در ضمن راهی که شما نرفته اید را هزاران هزار نفر رفته اند و امروز واقعا پشیمانند. من جمله تعداد بسیاری از مراجعین بنده نقطه شروع مشکلاتشان از همینجا بوده است.
  چهارم : همیشه یادتان باشد امام علی (ع) فرموده است : از دری که فقر وارد شود از در دیگر آن شیطان وارد می شود/ پس با بی پولی در این کشور نمی توان زندگی کرد . فقط می توان رنج کشید و زنده ماند ! اخلاق خوب ، خانواده خوب و درامد کافی ، شروطی هستند در ازدواج که در کنار هم هستند و یکی نباشد بقیه هم نیستند.
  پنجم : نماز ! نماز را با قلب خود بخوانید و از خدای مهربان بخواهید شما را در این امر یاری کند که به درستی اگر خدا را داشته باشید هیچ مشکل عظیمی نخواهید داشت. خدا را با قلب خود یاد کنید و ارامش را در خود احساس کنید.
  موفق و خوشبخت باشید
  دکتر پرشیا

پاسخ دهید

آخرین مطالب

1 2 3
قیمت سکه و طلا قیمت خودرو جداول لیگ های فوتبال وضعیت آب و هوا فال حافظ مشاوره رایگان تعبیر خواب فال روز قرآن آنلاین نتایج زنده مسابقات ورزشی روزنامه ها قیمت دلار و ارزها

تبلیغات متنی

به سایت ماامتیاز دهید